18 czerwca, 2024

Jeśli zamierzasz podróżować autobusem, jest kilka rzeczy, które będziesz chciał wiedzieć.

Po pierwsze, kupno biletów:

Większość autobusów ma kioski biletowe, w których można kupić bilety z wyprzedzeniem. Będą one miały opcję angielską i powinny być łatwe do nawigacji. Możesz również kupić bilety na dworcu autobusowym lub tuż po wejściu do autobusu.

Następnie, jaki rodzaj biletu jest mi potrzebny?

Większość autobusów ma różne klasy siedzeń, z których najdroższa jest klasa „VIP” (czyli zazwyczaj pierwsza klasa). Jednak te miejsca są zazwyczaj dostępne tylko w pociągach dalekobieżnych i nie są oferowane na krótszych trasach. Jeśli podróżujesz autobusem gdzieś w obrębie swojego kraju lub regionu, naprawdę nie ma potrzeby posiadania miejsca VIP (chyba że jest to specjalna okazja), więc wystarczy kupić normalne miejsce.

Wreszcie, jaki rodzaj bagażu mogę zabrać na pokład?

Najlepszą rzeczą w autobusach jest to, że w wielu przypadkach zezwalają na wnoszenie bagażu, ale zależy to od tego, ile miejsca jest dostępne na przechowywanie bagażu w obszarze siedzeń każdego pojazdu (i czy Twoja torba się zmieści). Większość autobusów pozwala na przewóz jednej sztuki bagażu na pasażera; jednakże, gdy jest tłoczno, można poprosić kierowcę lub stewardessę o przechowanie drugiej sztuki bagażu na pokładzie. Większość autobusów ma także limit wielkości bagażu, który można zabrać ze sobą, więc upewnij się, że Twój bagaż nie przekracza limitu. Dworzeconline