17 kwietnia, 2024

Karmy bezzbożowe dla psów i kotów są ostatnio przedmiotem wielu dyskusji. Być może i ty zastanawiasz się, czy warto po nie sięgać, jeśli jesteś właścicielem czworonoga. Dzisiaj przyjrzymy się więc im bliżej i postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.

Mięsożerca, ale nie ścisły

Psy są mięsożercami i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Większość z nich może jednak spożywać niewielkie ilości roślin, w tym zbóż, bez żadnych negatywnych konsekwencji dla swojego zdrowia. Niektóre z nich są nawet wskazane jako dodatek, gdyż zapewniają zwierzęciu te mikroelementy, których nie znajdziemy w mięsie.

Jednocześnie jednak należy pamiętać, że nie wszystkie psy dobrze tolerują zboża. Są one potencjalną przyczyną alergii pokarmowych, dlatego często trzeba zwracać uwagę, czy u zwierzęcia nie wystąpią jej objawy. Jeśli tak, warto zastosować u niego dietę bezzbożową.

Dieta bezzbożowa

Psy, które nie tolerują zbóż, a w szczególności zawartego w nich glutenu, powinny być karmione produktami, które są specjalnie pozbawione zbóż. Karmy bezzbożowe, chociaż są nieco droższe od pozostałych, zawierają wyłącznie najlepsze składniki, które odpowiadają za pełne zdrowie psa. Dostarczają mu wszystkich składników odżywczych, a jednocześnie nie wnoszą do jego diety czynników alergizujących.

Warto przy tym wybierać karmy bezzbożowe od renomowanych producentów, takie jak dostępne na stronie https://animalo.pl/product-category/psy/karma/karma-bezzbozowa-dla-psa/. Będą bowiem gwarancją najlepszego zbilansowania.