18 czerwca, 2024

Źródło: https://magsteron.pl/

S7-1200 cenę posiada dość przystępną, zwłaszcza jak na tak zaawansowany technologicznie sterownik PLC. Urządzenia marki Siemens należące do tej serii SIMATIC mają modułową budowę i niewielkie wymiary, a jednocześnie charakteryzują się bardzo dużą mocą obliczeniową. Sterowniki te z powodzeniem sprawdzają się w zróżnicowanych aplikacjach, włącznie z tymi wymagającymi obsługi wielu procesów jednocześnie. Wszystko to sprawia, że inwestycja w S7-1200 jest bardzo opłacalna.

Ile wynosi cena S7-1200?

Cena S7-1200 uzależniona jest od różnych czynników. Podstawę sterownika stanowi jednostka centralna, która występuje w wielu wersjach. Poszczególne CPU różnią się typem napięcia zasilającego, pojemnością pamięci na program i dane, mocą obliczeniową, a także liczbą dostępnych wejść i wyjść oraz obsługiwanych modułów. To wszystko ma wpływ koszty zakupu. Poza jednostką centralną, na całościową cenę tego sterownika składają się również inne artykuły, w tym dodatkowe akcesoria, moduły rozszerzające czy oprogramowanie. Wszystkie te produkty nabyć można w Magsteronie.

Koszty jednostki centralnej

Do najtańszych jednostek centralnych sterownika S7-1200 należą modele oznaczone jako CPU 1211C oraz 1212C. Ich cena wynosi około 852,98-1147,41 złotych netto. Nieco większy wydatek wiąże się z inwestycją w jednostki centralne CPU 1214C oraz 1215C, na które trzeba przeznaczyć około 1735,24-3893,20 złotych netto. Maksymalnie do sterowników tych podłączyć można do 8 modułów rozszerzających, a także 3 moduły komunikacyjne. Poszczególne CPU dysponuje 2 zintegrowanymi wejściami analogowymi z zakresu 0-10 V DC. Urządzenia obsługują zintegrowane sprzętowo funkcje Motion Control, które odpowiadają za pomiar, regulację, ruch i zliczanie. Jednostki wyposażone są w złącza komunikacyjne Ethernet/Profinet, które zapewniają wsparcie dla wielu protokołów. Wejścia wykorzystać można nie tylko do programowania sterownika, ale także komunikacji z panelami operatorskimi oraz innymi urządzeniami.