17 kwietnia, 2024

Montaż lustra w przedpokoju ma mnóstwo zalet. Taki element wyposażenia mieszkania optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Ponadto może być ciekawą dekoracją korytarza bądź przedsionka. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniego modelu. Sprawdź, jakie kwestie warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań lustra do przedpokoju.

Rozmiar

W pierwszej kolejności bez wątpienia należy przemyśleć rozmiar lustra. Duże modele mogą dać mocniejszy efekt optycznego powiększenia przedpokoju, ale w przypadku bardzo małego metrażu mogą wyglądać dość karykaturalnie. W małym przedsionku świetnie mogą sprawdzić się lustra bez ramy, co ma związek z większą powierzchnią ze szkła. Ponadto warto dobrze zastanowić się, jak fragment ciała ma pokazywać lustro zawieszone w przedpokoju.

Kształt

Podczas zakupów ważnym etapem jest także wybranie kształtu lustra. Bez wątpienia warto w tym przypadku kierować się raczej własnymi preferencjami. Należy też oczywiście wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia i dopasować kształt tafli do innych elementów wyposażenia przedpokoju. Ponadto prostokątne lustra przeważnie mogą pokazać spory fragment ciała, z kolei okrągłe modele mogą niekiedy odbijać np. tylko twarz.

Rama

Choć można oczywiście zdecydować się na lustro bez ramy, to jednak warto zwrócić uwagę również na modele z oprawą. Niebanalne obramowanie może sprawić, że lustro stanie się główną ozdobą przedpokoju. W ofercie internetowego sklepu MKS Meble czekają np. produkty z drewnianymi ramkami, które doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym czy też skandynawskim.